Ad-Aware to znana marka na rynku programów antywirusowych i antyszpiegowskich. Twórcy ciągle usprawniają swoje narzędzia, tak by dać nam produkt najwyższej jakości. Obecnie podstawowa wersja programu jest darmowa, ale dostaniemy także trzydzieści dni na wypróbowanie rozszerzonej wersji, płatnej – Ad-Aware Pro Security.

Ad-Aware Free Antivirus skanuje nasz komputer w poszukiwaniu wszelkich niechcianych programów zbierających informacje na nasz temat (spyware, ale także adware). Możemy wybrać z jednego z dwóch trybów skanowania: Smart Scan – szybki, nieobciążający komputera, albo Full Scan – dokładny i drobiazgowy. Warto wspomnieć, że program wyposażono w technologię Genotype Detection, co tylko poprawia skuteczność i dokładność skanowania, z której program jest znany od wielu lat. Po zakończonym skanowaniu otrzymamy raport z wyszczególnionymi niebezpiecznymi plikami i stopniem zagrożenia, które powodują.

ad-aware

To świetne, intuicyjne rozwiązanie dla użytkowników, którzy nie mają dużego doświadczenia z tego typu programami. Obecne jest też, oczywiście, narzędzie do usuwania takich plików. Dodatkowo istnieje tez opcja „zacierania” swoich śladów w Internecie – TrackSweep. Do rozszerzonego pakietu dodano też opcje programu antywirusowego, co czyni z Ad-Aware pełnoprawną platformę ochronną (brakuje jedynie firewalla). Jednak już wersja darmowa oferuje bardzo wiele opcji i dobrą ochronę. Dlatego też dla początkujących użytkowników nie ma lepszego programu niż Ad-Aware Free Antivirus+.

 

Zostaw odpowiedź