Różne jest podejście do programów antywirusowych. Niektórzy producenci proponują całą platformę z różnymi właściwościami, a inni skupiają się na konkretnym zadaniu w myśl zasady „jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”. Panda Cloud Antyvirus zdecydowanie wpisuje się w tę drugą kategorię, jest to bowiem darmowy skaner antywirusowy dostępny online.

Panda to precyzyjne narzędzie, które robi dokładnie to, do czego zostało zaprojektowane – ni mniej, ni więcej. I robi to bardzo dobrze, dodajmy. Jego główną zaletą jest szybkość. Dzięki nowatorskiemu pomysłowi, który opiera się na podzieleniu wykonywanej pracy na nasz komputer i serwer programu (tytułową „Chmurę”). Dzięki czemu podczas skanowania nie obciąża on systemu i dalej możemy pracować na niemal pełnej wydajności. Dodatkowo program na bieżąco zbiera informacje od innych użytkowników do niego podłączonych, co sprawia, że mamy dostęp do najświeższych baz wirusów i to w czasie rzeczywistym.

Panda Cloud Antivirus

Kolejna zaleta to bardzo przejrzysty, intuicyjny interface, z którym poradzi sobie nawet bardzo początkujący adept serwowania po sieci. Jednak Panda nie jest pozbawiona wad. Przede wszystkim nie pracuje ona w sytuacji odcięcia od Internetu. Cała technologia opiera się na zewnętrznym serwerze. Poza tym nie jest on wystarczający do pełnej ochrony naszego komputera – będziemy potrzebować innych, dodatkowych programów. Jednak jeżeli poszukujemy tylko skanera, z bardzo szybką aktualizacją i nie obciążającego pracy naszego komputera, to Panda Cloud Antivirus jest programem dla nas.

Zostaw odpowiedź