Programy szpiegowskie, czyli tzw. spyware, są dużym zagrożeniem dla użytkowników komputerów z dostępem do internetu. Program SpyBot Search & Destroy to darmowe narzędzie, które ochroni nas przed ich działaniem.

Nasz program skanuje komputer i porównuje pliki z bazą danych programów szpiegowskich (warto dodać, że ma on jedną z największych i najszybciej aktualizowanych baz na rynku). Po skanowaniu otrzymamy raport, który jest zdecydowanie bardziej przyjazny przeciętnemu użytkownikowi niż te tworzone przez niektóre konkurencyjne programy (lecz jest też mniej dokładny). Wspomnijmy także o tym, że skanowanie, jak na taki stopień dokładności, jest bardzo szybkie. Ważną opcją jest tworzenie przez SpyBota kopii zapasowych plików i rejestru przed usunięciem podejrzanego pliku, tak by w razie jakichkolwiek komplikacji można było łatwo wrócić do stanu sprzed operacji.

SpyBot Search & Destroy

Program ten działa również w czasie rzeczywistym, co pozwala mu na wyłapywanie podejrzanych procesów na bieżąco i informowanie nas o zagrożeniu. SpyBot Search & Destroy ma także funkcję „szczepionki”, która polega na ochronie ważnych plików i zapisów w rejestrze przed usunięciem lub zmianami. Za każdym razem będzie pytał użytkownika o potwierdzenie, więc nie ma mowy o ukrytym ingerowaniu w nasz system. Strona wizualna programu jest przejrzysta, jednak nieciekawa oraz niezbyt ładna, co może odrzucać niektórych użytkowników, zwłaszcza na tle konkurencji, która dba także o ten aspekt. Jednak SpyBot Search & Destroy to program warty polecenia.

Zostaw odpowiedź